O NAS

Kilka słów

o naszym ŻŁOBKU

Niepubliczny Żłobek Akademia Dzieci Twórczych to miejsce, w którym pasją są dzieci, a celem zapewnienie bezpieczeństwa, opieki oraz indywidualnego podejścia do każdego malucha.

Nasz żłobek przyjmuje dzieci od ukończonych 12 miesięcy do 3 lat. Tworzymy grupy z myślą o potrzebach najmłodszych dzieci, dostosowujemy ilość opiekunów do zapewnienia prawidłowej opieki nad Państwa dzieckiem oraz tworzymy harmonijne warunki do całodziennego przebywania małego człowieka w naszej placówce.

Wolnostojący budynek, w którym znajdują się maluchy, jest przyjazny i całkowicie dostosowany do ich potrzeb. Został wyposażony w sprzęt, meble, sanitariaty, materiały edukacyjne oraz zabawki posiadające wszystkie normy dopuszczające do użytku w tego typu placówkach, a jednocześnie spełniające wymagania naszych podopiecznych.

Kadra pracująca w żłobku jest dobierana w sposób bardzo skrupulatny. Podstawowym zadaniem Opiekuna w Żłobku jest rozpoznawanie potrzeb rozwojowych dzieci i tworzenie środowiska edukacyjnego dostosowanego do wieku maluchów. Prowadzony jest również monitoring merytoryczny oraz spotkania wpierające pracowników w żłobku, by komfort ich pracy przekładał się na coraz lepszą opiekę nad dziećmi.

Nasze Panie, pracujące w żłobku, to osoby lubiące przebywać z dziećmi, są pogodne i pozytywnie nastawione do swojej pracy. Chętnie wprowadzają nowe elementy służące aktywizacji maluchów poprzez zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe, zajęcia edukacyjne według kalendarza wydarzeń przygotowywanego na dany miesiąc.  W grupie żłobkowej stawiamy na kształtowanie samodzielności u dzieci, uczestnicząc w tym procesie oraz doceniając wysiłek i każdy sukces z osobna.

Wyżywienie w żłobku zapewnia firma cateringowa, która posiada doświadczenie w odżywianiu dzieci od najmłodszych lat oraz uwzględnia większość diet (np. bezmleczna, bezglutenowa, bez laktozy).

Niepubliczny Żłobek Akademia Dzieci Twórczych otwarty jest od godziny 6.00 do godziny 18.00. Oferujemy, również, pakiety godzinowe.

Serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z nami. Podczas rozmowy indywidulanej jesteśmy w stanie dopasować ofertę naszego żłobka do Państwa potrzeb, poznać Państwa oczekiwania oraz wspomóc w adaptacji dziecka, na którą, u nas, Rodzic ma ogromny wpływ i sam może zdecydować ile czasu potrzebuje na to, by bezpiecznie i w komfortowych dla niego i dla dziecka warunkach pozostawić malucha, byśmy mogli się godnie nim zaopiekować.

 

Dlaczego my?

Obecny system edukacji, także tej najwcześniejszej – przedszkolnej, musi ewoluować równie szybko, jak środowisko, w którym dorastają nasze pociechy.

Dawne, utarte schematy nauczania, które skupiały się przede wszystkim na podawaniu wiedzy i jej przyswajaniu przez dzieci są dziś nieskuteczne, mało angażujące umysł i motorykę malucha oraz obniżające jego naturalne zdolności do działania w sprzyjających warunkach.

W naszym żłobku, od początku jego istnienia, wprowadzaliśmy innowacyjne metody, polegające w głównej mierze na aktywizacji maluchów, wsparciu ich samodzielności i przystosowaniu do jak najpłynniejszego przejścia w kolejny etap edukacji.

Istotnym elementem stosowanych przez nas metod jest ich dostosowanie do wieku dzieci, stopnia ich rozwoju, możliwości poznawczych i charakterologicznych.

Stosowanie metod aktywnych w praktyce edukacyjnej wspomaga rozwój dziecka na różnych płaszczyznach, np.:

  • Zwiększa skuteczność przyswajania podawanych informacji
  • Motywuje dzieci do podejmowania działań
  • Rozwija twórcze myślenie, wspiera kreatywność dzieci
  • Ułatwia maluchom integrację prostej wiedzy, przyswojonej w poprzednich etapach
  • Wspiera samodzielność maluchów
  • Kreuje umiejętność współpracy z innymi dziećmi, tworzenia pozytywnych relacji w grupie i porozumiewania się.

 

Innowacyjne metody nauczania są niezwykle skuteczne w pracy z dziećmi wolniej rozwijającymi się, wykazującymi jakiekolwiek trudności w przyswajaniu nowych zagadnień, podejmowaniu działań czy budowaniu relacji.

Sprzyjają emocjonalnemu zaangażowaniu maluchów, budowaniu nowych, pozytywnych doświadczeń, samopoznaniu oraz integracji grupy dzieci.

Musimy się poznać 🙂 Zapraszamy na dni próbne gdzie poznacie nasze ciocie. Można porozmawiać, poobserwować… poprostu – poznać sie bliżej 🙂

Każdy z nas jest inny. Każde dziecko tym bardziej. Być może wymaga więcej opieki, potrzebuje zainteresowania, a może to właśnie ono się pierwsze usamodzielni na tle grupy i trzeba mu w tym pomóc… Kochamy wszystkie dzieci i one są dla nas najważniejsze!

Zobacz więcej

U nas zawsze jest wesoło i ciekawie.

W naszym żłobku codziennie prowadzone są zajęcia edukacyjne, w trakcie których dzieci uczą się podstawowych umiejętności przewidzianych dla dzieci w wieku żłobkowym. Zajęcia te prowadzone są na podstawie autorskiego programu nauczania dzieci żłobkowych .

Zabawy paluszkowe rozwijają zmysły

więcej

Zapisy

Szybki kontakt

Services We Provide

Happy environment

Transportation

Active learning

Full Day Session

CREATIVE LESSONS

Special Education

AMAZING PLAYGROUND

Qualified Teachers